KURUMSAL

ISO 12647

GNG ofset olarak ISO 12647 Uluslararası Basım Standardına uygun olarak gerekli ekipman yatırımı ve sistemin test baskı ,kalibrasyon ve eğitimleri işletmeniz içerisinde oluşturmuş bulunmaktayız. Bu sistem ile müşterilerimize tasarımın hazırlanmasından baskı bitimine kadar tüm aşamalarda ISO 12647 standartlarında kalite sağlayabilmekteyiz.

ECI – icc Profilleri

Ofset baskıda kullanılacak standart 5 tip kağıt çeşidi vardır ve bu kağıt tiplerine uygun olarak uygulanacak toplam mürekkep miktarını ve uygun renk dönüşümünü tasarım aşamasında ve prova cihazında aynı veriler ile işleyebilmesi için ECI tarafından yayınlanan icc renk profilleri ile çalışılmalıdır.

 

Kalibrasyonlu Ekran

Baskısı yapılacak olan imajları doğru bir renk ayrımı yapılabilmesi, imajların renleri ile ilgili düzeltmelerin uygulanmasında ve hazırlanan imaj ile prova & gerçek baskısının karşılaştırılmalarında ekranın ISO 12646 normlarına uygunluğu gerekmektedir.

Görüntüleme Açısı uygun olmalıdır, kullanıcının değişik açılardan ekrandaki görüntüyü aynı renklerde algılayabilmeli, göründe bakış açısına göre renk değiştirmemelidir.. Bunun için ekran uygunluğunun tespiti maksadı ile ekranın hue, chroma, lightness ve gradasyon ölçümleri spectrophotometer ile gerçekleştirilir.

Ekranın homojenliğinin uygunluğu ise diğer bir kriteri oluşturmaktadır, bunun içinde belirlenmiş test patch leri ekranda görüntülenerek ölçümleri spectrophotometer ile gerçekleştirilir.

GNG OFSET MATBAACILIK VE AMBALAJ